Välkommen till Utkiken.
Du vet väl om att över 100 räddningstjänster abonnerar på tillgång till Utkiken för samtlig personal.
Kontakta po@utkiken.net om du undrar om just din räddningstjänst abonnerar.
En defekt fläkt orsakade en brand i en skola i Bergslagen 2012. Vindsutrymmet där fläkten var placerad saknade rökdetektorer vilket troligen bidrog till en större brand.
Felaktig värmefläkt orsakade brand i lackeringsverkstad, Västerås - 2014
En värmefläkt orsakade en brand i en industrilokal. I undersökningen får man reda på att det varit en tidigare incident i en likadan fläkt vilket stöder hypotesen att det är något tillverkningsfel på denna modellen av fläkt.
Utkiken använder personlig data från användarna av Utkiken genom att spara cookies och liknande för att ge en bra användarupplevelse. Delar av denna data används även för att få bra innehåll i nyhetsbreven. Ingen data säljs eller delas vidare till någon tredje part. För mer info läs Personuppgifts- och cookie-policy.
Genom att klicka på "JAVISST" nedan, är du med på ovanstående.
Kommentera